Mercat Segona B 2020-2021

SEGONA B GRUP 3 2020-2021 (subgrup A)

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 30 setembre 2020

La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que apareixen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració

NOTA: Només fem constar les novetats dels equips catalans.

CLUBENTRENADORALTESBAIXESSEGUEIXEN
ANDORRANacho CastroPort.: –

Def.: Martí Vilà (Fabril), Borja Herrera (Maccabi Netanya), Álex Pastor (Sampdoria)

Mig.: Marc Aguado (cedit RZ Deportivo Aragón), Marc Pedraza (Mallorca)

Dav.: David Martín (Rayo Majadahonda), David Ballarín (Ejea), Pau Martínez (Espanyol B), Sergi Serrano (Sant Andreu), Isma Cerro (Sporting B), Rubén Enri (cedit Almería)
Jilmar (torna Lugo), Andrés García (torna Mirandés), Aimery Pinga (torna Sion), Fede Bessone i Ludo Clemente (retirats, staff tècnic), Javi Martos (Prat), Raúl Feher (cedit Inter Escaldes), Ernest Forgas (Badajoz), Moha (Getafe B), Ferran Tacón (Gramenet), Cucu Fernández (Formentera), Moussa Sidibé (Ponferradina), Jordi Betriu (Inter Escaldes), Oriol Dot, PalancaPort.: Miguel Bañuz, Nico Ratti, Diego Huesca

Def.: Adri Vilanova, Mickaël Gaffoor, Miguel Loureiro

Mig.: Rubén Bover, Rai Marchán, Martí Riverola, Adri Lledó

Dav.: Iker Goujón, Carlos Martínez, Víctor Casadesús
BADALONAManolo GonzálezPort.: Dorronsoro (Odisha)

Def.: Gonzalo Llerena (Internacional de Madrid), Cristian Márquez (Calahorra), Josep Jaume (cedit Barça Juv.), Goyo Medina (cedit Villarreal B)

Mig.: Roger Colomina (Cerdanyola), Airam Benito (Linense), Alejandro Meléndez (Betis B), Ale Galindo (San Sebastián de los Reyes)

Dav.: Moussa Bandeh (Linense), Jordi Cano (Europa), Néstor Albiach (Numancia), Esteban Aparicio (cedit Real Madrid Juv.)
Joel Lasso (torna Nàstic), Jaime Alvarado (torna Watford U23), Adri Díaz (Prat), Marc Carbó (Mérida), Max Marcet (Cornellà), Dani del Moral (Navalcarnero), Pelón (Tarazona), Abel Suárez (Socuéllamos), Hugo Esteban (Elche Ilicitano), Christian Montes (Omonia Nicosia), Kilian Duran (Sant Andreu), Máyor, Toni Jou, Morales, Iván MalónPort.: Álex Sánchez

Def.: Joel Toledo, Robusté, Moyano, Valentín

Mig.: Robert Simón

Dav.: Chema Moreno
BARCELONA BFrancesc Xavier García PimientaPort.: Arnau Tenas (Juvenil), Álex Ruiz (Damm)

Def.: Arnau Comas (torna Olot), Mika Mármol i Sergi Rosanas (Juvenil), Moussa Ndiaye (Aspire Academy)

Mig.: Álvaro Sanz (Juvenil), Lucas de Vega (torna Cartagena)

Dav.: Nils Mortimer i Konrad de la Fuente (Juvenil), Carles Peke (torna Olot), Gustavo Maia (Sao Paulo)
Guillem Jaime (Castellón), Matheus Pereira (torna Juventus U23), Dani Morer (Famalicao), Chumi (Almería), Kike Saverio (Osasuna Promesas), Akieme (cedit Almería), Jorge Cuenca (Villarreal/cedit Almería), Monchu (cedit Girona), Sergi Puig (Las Palmas At.), Rey ManajPort.: Carevic i Iñaki Peña

Def.: Ramos Mingo, Óscar Mingueza, Ronald Araujo

Mig.: Jandro, Ferran Sarsanedas, Ludovit Reis, Labinot, Riqui Puig

Dav.: Hiroki Abe, Alex Collado, Gerard Peque
CORNELLÀGuillermo Fernández RomoPort.: Carles Segura (Juvenil), Juanma Santaella (Balón de Cádiz)

Def.: Adrián Jiménez (Rayo Majadahonda), Carlos García-Die (torna Terrassa), Ivan Torreblanca, Sergio Paz i Gerard Martín (Juvenil), Albert Estellés (Cultural Leonesa)

Mig.: Kevin Presa (Haro), Christian Borrego ‘Chiki’ (Sporting B), Àlex Pla (Prat), Albert Dorca (Alcorcón), Ot Serrano (Juvenil), David Sánchez (Penya Deportiva)

Dav.: Max Marcet (Badalona), Válter Pereira (Juvenil), Javi Ontiveros i Juan Carlos ‘Pitu’ Fernández (At. Levante)
Javi Jiménez (Mirandés), Juan Camilo Becerra (Torna Watford, Espanyol B), Mingotes (torna Zaragoza), Agus Medina (torna Birmingham), Víctor de Baumbag (torna Mallorca B), Toni Peris (Eibar), Álvaro Vega (Rayo Majadahonda), Leo Ramírez (El Ejido), Marc Vicente (Barco), Carlos Esteve (Atzeneta), Oriol Martí (Santfeliuenc), Fer Pina (Mérida), Alvaro Moreno (Real Murcia), Adri Montoro, Cristian Pérez, Isaac NanaPort.: Ramon Juan

Def.: Rulo Prieto, Pol Moreno, Iván Guzmán (segueix cedit Birmingham)

Mig.: Eloy Gila, Pablo Fernández

Dav.: Cristian Lobato
ESPANYOL BJosé Aurelio GayPort.: Fortuño (Juvenil)

Def.: Alejandro Pérez (Juvenil), Omar el Hilali (Juvenil B), Genar Fornés (torna L’Hospitalet)

Mig.: Rubén Sánchez, Roger Garcia, Dani Villahermosa i Julen Álvarez (Juvenil)

Dav.: Julián, Max Svensson i Jofre (Juvenil), Josema Raigal (Real Murcia), Juan Camilo Becerra (Cornellà, Watford), Ferran Brugué (torna Sant Andreu), Óscar Gómez (torna Pobla Mafumet), Nabil Touaizi (Manchester City U19)
Kevin Soni (torna Girona), Pol Lozano i Nico Melamed (Espanyol), Pau Martínez (Andorra), Marcel Lizak (Horta), Iago Indias (Castellón), Guillem Corominas (Peralada), Damià Sabater (La Nucía), Adri López (Hércules), Moha Ezzafarni (Mirandés), Marc Manchon (Llagostera), Nacho González (Mérida), Carles Soria (Estoril), Aokai Zhang (Shijiazhuang Ever Bright Reserves), Alberto Fernández (Poblense), Adri Rojas, Josimar QuinteroPort.: Joan García

Def.: Ricard Pujol, Nil Jiménez, Roman Tugarinov, Álex Salto

Mig.: Iván Gil

Dav.: Pau Salvans, Ferran Jutglà
L’HOSPITALETJonathan RisueñoPort.: Nil Torreguitart (Juvenil), Manu Lucas (Trival Valderas)

Def.: Aldo One (Salamanca UDS), Joan Salvà (VIllarreal C)

Mig.: Jair (Juvenil), Adrià Carmona (Odisha), Álex Felip (Lleida Esportiu)

Dav.: Pablo Aguilera (San Sebastián de los Reyes), Sehou Sarr (Les Franqueses), Marcos de la Espada (East Bengal FC)
Ton Ripoll (Oviedo Vetusta), Miquel Jaume (Poblense), Antonio López (torna Cultural Leonesa/PD Santa Eulària), Genar Fornés (torna Espanyol B), Kevin Díaz (torna Castelldefels), Teije (Kozakken Boys), Bruno Vinicius, Moha, Javi MoralesPort.: Adrià Aliaga

Def.: Sergio Juste, Adrià Parera, Diego Martínez, Eudald Vergès, Dani Reina

Mig.: Cristian Gómez, Christian Alfonso, Martí Soler, Méndez Canario

Dav.: Felipe Sanchón, Miquel Ripoll, Salinas
LLAGOSTERAOriol AlsinaPort.: Albert Torra (Llagostera B)

Def.: Julen Monreal (La Nucía), Adri Garcia (Juvenil), Aleix Roig (Sabadell), Pere Martínez (Burgos)

Mig.: Pau Juvanteny ‘Juvi’ (Llagostera B), Marc Manchon (Espanyol B)

Dav.: Andreu Guiu (Prat), Karl Andy Bell (Alcorcón), Alejandro Muñoz* (Granollers)
Yeray Sabariego (FE Grama), Nahuel (Albacete), Santaló (Internacional de Madrid/Unión Adarve), Anselm Pasquina ‘Pasqui’ (Vilafranca), Joan Maynau (Racing), Noel Carbonell (torna Lleida Esportiu), Albert Dalmau (Horta), Jordi Maymí, Álex Cobos, Alejandro MuñozPort.: Marcos

Def.: Aimar, Lucas Viale, David Bigas, Diego González

Mig.:
Pitu Comadevall, Gil Muntadas, David García, Sergio Cortés, Santiago Magallán

Dav.: Dieste, Kuku, Sascha, Eric Jiménez
LLEIDA ESPORTIUManuel Jesús Casas ‘Molo’Port.: –

Def.: Abraham Minero (Racing), Robert Costa (At. Levante), Adrià Pladevall i Nico van Rijn (Damm)

Mig.: Noel Carbonell (torna Llagostera), Modest Notario (Figueres), Aleja Mejía (Girona B), Yasser (Poli Almería), Fall (Penya Deportiva), Chavero (UCAM)

Dav.: Adrián González (Ebro)
Joan Oriol i Marc Trilles (Nàstic), Liberto Beltrán (Albacete), Dani Provencio (Las Rozas), Adri León i Xemi Fernández (UCAM Murcia), Luso Delgado (Tudelano), Eder Díez (Melilla), Álex Felip (L’Hospitalet)Port.: Pau Torres, Víctor Vidal

Def.: Simic, José Ruiz, César Soriano

Mig.: Enric Bernat, Marc Martínez, Fer Cano, Eneko

Dav.: Joanet, Raúl González, Alpha Bakayoko, Abel Molinero
NÀSTICToni SeligratPort.: (13) Gonzi (Alavés B), (1) Wilfred (Marbella)

Def.: (29) Pol Domingo (Pobla Mafumet, fitxa filial), (20) Joan Oriol i (5) Marc Trilles (Lleida Esportiu), (14) Álex Quintanilla (UD Ibiza)

Mig.: (7) Pol Prats (Pobla Mafumet), (31-) Joel Lasso (torna Badalona, fitxa filial), (12) Lucas Prudhomme (Royal Excelsior Virton), (24) Óscar Sanz (Pobla Mafumet, fitxa filial), (27) Bernat Guiu (Pobla Mafumet, fitxa filial), (18) Fullana (Ponferradina)

Dav.: xx – Habran (torna Melilla)
Cheikh Sarr (cedit Oviedo Vetusta), Juan Rodríguez (San Fernando), Bernabé Barragán (Albacete), David Goldar (UD Ibiza), Lolo Pla (Guijuelo), Javi MárquezPort.: –

Def.: (4 ) Jesús Rueda, (3) Javi Bonilla, (2 ) Carlos Albarrán

Mig. : (6 ) Javi Ribelles, (16) – Fran Miranda, (8) Fausto Tienza (cedit Panathinaikos)

Dav.: (21) Ferran Giner, (10) Roger Brugué, (11) Pol Ballesteros, (17) Pedro Martín, (22) Thomas Amang, (15) Jonathan Pereira, (9) Gerard Oliva, (19) Fran Carbia (fitxat UD Ibiza)
OLOTRaúl GarridoPort.: Albert Batalla (Almería B)

Def.: Roger Escoruela (Sant Andreu), Joel Arumí (torna Figueres)

Mig.: –

Dav.: Juan Delgado (Barakaldo)
Arnau Comas i Peque (tornen Barça B), Marc Vito (Manresa), Pep Chavarria (Deportivo Aragón), Oriol Pujadas (Huesca B)Port.: Pol Ballesté

Def.: Albert Blázquez, Alan Baró, Carles Mas, Roger Barnils, Lluís Aspar, José Antonio Soler (fitxat Cultural Leonesa)

Mig.: Jordi Masó, Pedro del Campo, Xumetra, Vivancos, Héctor Simon, Eloi Amagat

Dav.: Álvaro Salinas, Moha Chabboura, Kilian Grant
PRATPedro DóleraPort.: (13) Pepo Campanera (Llerenense), (1) Craviotto (Sant Andreu), (25) Dani Gutiérrez (fitxa juvenil)

Def.: (2) Diego Garzón (Granollers), (12) Erik Sarmiento (Manresa), (16) John Neeskens (Formentera), (20) Javi Martos (Andorra), (5) Roger Figueras (Pobla Mafumet), (15) Marc Astur (Sabadell B), (24) Dani Gonzálbez (fitxa juvenil)

Mig.: (21) Adri Díaz (Badalona), (14) Sergio Montero (Pobla Mafumet), (22) Sergio Mulero i (18) Pablo Ufano (cedits Cornellà Juv.), (23) Jon Luna (fitxa juvenil)

Dav.: (11) Christian Carracedo (Ceuta), (19) Xavi Civil (Vilafranca), (9) Gerard Artigas (Lorca), (7) Adrià Recort (Horta), (17) Domi Berlanga (Terrassa)
Toni Larrosa (Izarra), Andreu Guiu (Llagostera), David Acedo (torna Sabadell), Álex Pachón (torna Girona B), Toni Peris (torna Cornellà/Eibar), Andrés Díez (Figueres), Cárdenas (Os Turn), Capa (Horta), Dani Argilaga (Pobla Mafumet), Víctor García (cedit Gavà), Sergi Garcia (Alavés B), Salva Torreño (Terrassa), Àlex Pla (Cornellà), Manolo Raíllo (Alcoyano), Faysal (Badajoz B), Adri Arjona, Jaime Maillo, Riccardo MelgratiPort.: –

Def.: (3) Oriol Ricarte, (4) Héctor Rodríguez

Mig.: (10) Alberto Padilla, (8) Carlos Guzmán, (6) Putxi

Dav.: –